cilt neden yağlanır..

Merhaba ismim mücahit güder 32 yaşındayım Yanaklarım burnum ve alnımda sivilce izleri var Ve cildim yağlı Günde bir kaç kez silmek zorunda kalıyorum yüzümü Daha önce dermapen tedavisi gördüm sivilce ve skar izleri için 3 haftada bir 3 seans olarak Faydasını görmedim ve bıraktım Daha uzun sabretmem gerekliymiş sanırsam Ancak dermatologlarda bu işlemi yaptırmak oldukça maliyetli oluyor Bu dermaroller ve serumları kendim uygulayabilir miyim sivilce izleri için Ve faydasını görür müyüm Kök hücre ve hyalronik asit ampullerin etkili olduğunu okumuştum Ama hangi dermarolleri ve ampülleri ne sıklıkta ne kadar zamanla ve nasıl kullanacağım konusunda tam bilgi sahibi değilim Yardımcı olur musunuz
Mücahit G. - 32 Yaşında - Afyonkarahisar
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

CİLT NEDEN YAĞLANIR?

Cildin üzerinde onun doğal kremini oluşturan bir örtüden vardır. Ter ve yağ bezlerinin salgıları bu tabakayı oluşturur. Bu tabaka sizi alerji risklerinden ve çevre kirliliğinden korumak için vardır. 

Bazı hormonal değişiklikler, medeniyetin getirdiği kirler, stres ve aşırı baharatlı, yağlı yiyecekleri fazlaca tüketmek de bu salgıları tetikler. 

Yaşadığınız bölgenin ikliminin sıcak olmasının da yağ salgısının dengesini etkilediğini unutmayın. Yağın cilt yüzeyine açıldığı yer gözeneklerdir. Bunların dış etkilerle kirlerden tıkanması, yağ salgısının çıkamayacağı bir tıpa oluşturur ve bu da sivilce dediğimiz tıkanıklığa sebep olur. 
Yağ ifrazatının yavaşlatılması için ciltteki su miktarını da arttırmak gerekir.

Yağlı ciltte yüzey parlaktır, gözenekler geniştir, siyah noktacıklar belirgindir. 
Ama her yağlı cilt farklı sorunlarla karşınıza çıkar:

**Yağlı akneli...
**Yağlı ve hassaslaşmış...
**Yağlı ama sorunsuz...

Yağlı ve akneli cilt özel hijyen bakımı ister... 
Yapacağınız en önemli iş, gözenekleri kapatmaya çalışmak yerine, fazla yağ ifrazatını durdurmaktır. Yağlı ciltlerde zaten hep su miktarı azdır. Suyu az olduğu için cilt yüzeyinde doğal tabaka ile koruma faktörü oluşturmakta zorlanır. Bu nedenle dış etkenlere karşı da korumasız kalır. Yağlı ciltlerin gitgide hassaslaşmasının sebebi de budur.

Yağlı ve hassaslaşmış cilt... 
Yağ salgısının sürekli kazınmasıyla, çok kuvvetli kozmetiklerin kullanımıyla kızarmaya yatkınlaşmış, sakinleştirici ürünler kullanması gereken, ciddi nem ihtiyacı da olan cilttir. 
Sık sivilceler ve genişlemiş gözeneklerle kırmızı bir yapısı vardır. Cildi alkol oranı yüksek tonikler ve kurutucu jellerle temizlemekten vazgeçmeli, PH oranı nötr olan nazik temizleyicilere yönelmelisiniz. Killi maskenizi haftada bire indirmeli, kum tanecikleri gibi granüllü peeling'den vazgeçmelisiniz.

Yağlı ama sorunsuz cilt...
Parlayan, gözenekleri genişçe ama sivilce oluşmamış, canlı görünümlü cilttir. Düzenli kozmetik uygulamasıyla çok rahat normal cilde dönüşebilecek, bakım bırakıldığında sivilce oluşumuna başlayacak yapıdadır. Gözenekler 35 yaşın altındakilerde su/yağ dengesi sağlandığında kendiliğinden daralır. Beslenmeye dikkat edildiği sürece, temizlikte hırpalayıcı ürünler kullanılmazsa ve yağ salgısını dengeleyici gece kremleri ve nemlendiricilerle takviye edildiği sürece sorunsuz yapısını korur.

NOT:

**Kusur Giderici Serumu gece kullanın..
**Doğal Güneş Kremini gün içinde 4 saate bir tekrarlayın ve gece mutlaka temizleyin.

Sevgiler...


Önerilen Ürünler

Kampanyalı
17
92,50 ₺ 103,00 ₺
Arındırıcı ve canlandırıcı cilt bakım peelingi
Kampanyalı
14
92,50 ₺ 103,00 ₺
Anti bakteriyel formülasyona sahip düzenleyici ve netleştirici tonik
Kampanyalı
1
64,50 ₺ 129,00 ₺
Karma Yağlı ve akneli ciltler için
1
99,00 ₺
Çok hassas ve alerjik ciltlere nazik göz çevresi bakımı
1
94,00 ₺
Karma ve yağlı ciltlere kusurlardan kurtulmada doğal salisilik asit desteği
15,00 ₺
Sivilceli ve yağlı ciltler için
22
65,01 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem
49,90 ₺
Yağlı ciltlere özel parlama karşıtı krem