Yağlı Egzama ve Duş Jeli

Merhabalar Saçımda 5-6 aydır geçmeyen egzama var Egzamaya bağlı kepek sorunum ve arada olmak kaydıyla kaşıntım var Doktorum zetion adlı bir şampuan ve içerisinde evit ve çeşitli vitaminler olan bir şampun yazdı Kepek sorunum çözüldükten sonra saçım için hangi şampuanı kullanmam gerektiğini bilmiyorum Piyasa yer alan şampuanlar kimyasal içeriği fazla olduğu için almak istemiyorum Yağlı egzamaya iyi gelecek her zaman kullanabileceğim uygun bütçeli bir şampuan önerebilir misiniz?

daha önce doktorumun önerdiği sivilce oluşumuna engel olan bir duş jeli kullanıyordum Memnun kaldım Ancak şu an bitti Sivilce çıkarmayan hatta var olan sivilcelere iyi gelen nemlendiren bir duş jelide önerebilir misiniz?

duştan çıkıp kurulanıp giyindikten sonra sırtımın kuruduğunu hissediyorum ve 2-3 dk kaşınıyor? bunu önlemenin yolu nedir?

bioderma sensibio ar cream adlı hassas ciltler için nemlendiriciyi senelerdir kullanıyorum Ancak bu ürünü değiştirmek istiyorum Bana hassas ve yağlı cildime başka bir ürün daha önerebilir misiniz?

daha önce sizden bioderma misel su önerisi almıştım Ancak bana bunun içindede kimyasal olduğunu bunun yerine cyrene misel su kullan demiştiniz Şu an bu ürünü piyasada pek göremedim Bunun yerine başka misel su önerebilir misiniz?

şimdiden teşekkür ediyorum :)
Yılmaz D. - 22 Yaşında - Amasya
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Sorularınızı sırasıyla cevaplıyorum.
Yağ üretimi saçlarınızın sağlıklı ortamda büyümesi içindir. Saç derisinin bakterilere karşı korunmasına yardımcıdır, saç telinin dış etkenlerden kırılmamasına engel olur. 

Ancak \'aşırı\' yağlanma saçları döker. Her gün yıkarsınız, siz yıkadıkça yağlanma artar! Aşırı yağlı saç derisinde saçlar daha zor tutunur ve çabuk dökülür.
Bu sebepten her gün yıkamayın, gün aşırı yıkayın.
Yumuşak bitkisel köpürtücü içeren şampuan seçin \'nazikçe\' yıkayıp durulayın, tırnaklarınızla kazımayın.
Saçınızı, kafa derisine bastıra bastıra taramayın yağlanmayı tetikler.
Kafa derisine masaj yapmayın, yağ bezlerinin harekete geçirirsiniz.
Yağlı saç derisine ne kadar sıcak su değdirirseniz o kadar yağlandırırsınız.

Sivilce oluşumuna, kuruluğa ve kaşıntıya karşı da alternatifli duş jellerini de alt kısma ekledim. Seçimi siz yapabilirsiniz. Duş sonrası ise vücut losyonu kullanabilirsiniz. Bakımınızı tamamlar.

Nemlendirici ve misel su olarak da ürün önerilerimi cevabımın altına ekledim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

SevgilerleÖnerilen Ürünler

10
43,00 ₺
Harika damla sakızı aromalı el yapımı duş jeli
3
37,00 ₺
Banyo keyfi yapmak isteyenlere
46,22 ₺
Çabuk yağlanan saçlara organik bakım
1
39,90 ₺
Erkeklere özel nemlendirici yüz ve vücut losyonu
5
74,00 ₺
Yağlı ve karma cildi tazeler, temizler, dengeler ve sıkılaştırır
40,00 ₺
Karma ve Yağlı cilde günlük doğal bakım