parlama, iri gözenek, elastikiyet kaybı..

Merhaba

cildin yağlı fakat 15 yaşından beri düzenli olarak bakmama rağmen 27 yaşımdan itibaren gözenekleri bir cilt halini aldı İki yıl önce doğumdan itibaren göz çevrem hariç tüm yüzüm iri gozenekli, yağlı, elastikiyetini kaybetmiş, solgun ve göz çevresi derin çizgilenme mevcut Doğumdan itibaren bu yaşıma kadar yaşamadıgim ter kokusu mevcut pek çok sagliga zararı olmayan ürün denememe ve hergün duş almama rağmen emzirme kaynakli olup olmadigini bilmediğim bir sorunum da var Sağlıklı ve etkili bir roll on veya stick önerisi, yüzüm için tam bir bakım önerisi rica ediyorum
Elvan B. - 32 Yaşında - İzmir
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Elvan Hanım Merhaba,

Cildin üzerinde onun doğal kremini oluşturan bir örtüden vardır. Ter ve yağ bezlerinin salgıları bu tabakayı oluşturur. Bu tabaka sizi alerji risklerinden ve çevre kirliliğinden korumak için vardır. Bazı hormonal değişiklikler, medeniyetin getirdiği kirler, stres ve aşırı baharatlı, yağlı yiyecekleri fazlaca tüketmek de bu salgıları tetikler. Yaşadığınız bölgenin ikliminin sıcak olmasının da yağ salgısının dengesini etkilediğini unutmayın. Yağın cilt yüzeyine açıldığı yer gözeneklerdir. Bunların dış etkilerle kirlerden tıkanması, yağ salgısının çıkamayacağı bir tıpa oluşturur ve bu da sivilce dediğimiz tıkanıklığa sebep olur. Yağ ifrazatının yavaşlatılması için ciltteki su miktarını da arttırmak gerekir.

Yağlı ciltte yüzey parlaktır, gözenekler geniştir, siyah noktacıklar belirgindir. Ama her yağlı cilt farklı sorunlarla karşınıza çıkar:

Yağlı cilt özel hijyen bakımı ister. Yapacağınız en önemli iş, gözenekleri kapatmaya çalışmak yerine, fazla yağ ifrazatını durdurmaktır. Yağlı ciltlerde zaten hep su miktarı azdır. Suyu az olduğu için cilt yüzeyinde doğal tabaka ile koruma faktörü oluşturmakta zorlanır. Bu nedenle dış etkenlere karşı da korumasız kalır. Yağlı ciltlerin gitgide hassaslaşmasının sebebi de budur.

Yağlı ve hassaslaşmış cilt; yağ salgısının sürekli kazınmasıyla, çok kuvvetli kozmetiklerin kullanımıyla kızarmaya yatkınlaşmış, sakinleştirici ürünler kullanması gereken, ciddi nem ihtiyacı da olan cilttir. Sık sivilceler ve genişlemiş gözeneklerle kırmızı bir yapısı vardır. Cildi alkol oranı yüksek tonikler ve kurutucu jellerle temizlemekten vazgeçmeli, PH oranı nötr olan nazik temizleyicilere yönelmelisiniz. Killi maskenizi haftada bire indirmeli, kum tanecikleri gibi granüllü peeling'den vazgeçmelisiniz.

Önerilerimi alta ekliyorum.

 Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
3
72,00 ₺ 96,00 ₺
Tüm cilt tipleri için derinlemesine temizlik
10
34,90 ₺
Gözenek ve siyah nokta avcısı
50,00 ₺
Siyah nokta karşıtı ve gözenek sıkılaştırıcı sıkılaştırıcı jel
Kampanyalı
155,00 ₺ 171,01 ₺
Canlandırıcı etkiye sahip kırışıklık karşıtı bakım
1
25,00 ₺
Ter kokusuna karşı doğal çözüm
49,90 ₺
Yağlı ciltlere özel parlama karşıtı krem
88,50 ₺
Büyülü kokusuyla sakinleştici ve tazeleyici bir etki sağlar