kahverengi sivilce izleri..

Merhaba 25 yaşındayım, karma bir cilt tipine sahibim, normalde sorunlu bir cilt yapım yokken bi anda yanak bölgemde sivilceye dönülemeyen kırmızı sivilceler oluştu Günlük cilt bakım rutinimi aksatmadım güneş kremi dahil Zamanla sivilceler gitti ama kahverengi lekeye dönüştü Ve hala dönem dönem kırmızı sivilceler oluşabiliyor Doktora gittim acnemix kremini verdi, kullandım ama bir etkisini görmedim Ayrıca göz kapağımda aşırı kuruluk oluyor şu sıra Yer yer yanak bölgemde, ağız çevremde ve boynumda kızarıklıklar oluyor Forever markasının yüz bakım serisini kullanıyorum Şu sıralar stresli bir dönemdeyim bunun da etkisi olabilir ve galiba alerjik bir bünyeye de sahibim bu yüzden cilt bakım rutinimi değiştirmek istiyorum Yardımcı olabilirseniz sevinirim
Sinem ?. - 27 Yaşında - Denizli
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Sorunlarınızı ve resminizi dikkatlice inceledim. Sizinde belirtmiş olduğunuz gibi stresli dönemler cildimize maalesef olumsuz olarak yansıyabilir.
Cildinizdeki kızarıklıkları ve minik lekeleri elbette kozmetiklerle giderebilirsiniz.
Cilt yenilendikçe, alttan sağlıklı deri geldikçe hafifleyecek ve zamanla yüzeyden atılacaktır. 
Bu sürecin doğru işlemesi için evde yapabileceğiniz destek 4 aşamalıdır. Her biri diğerini tamamlar ve sadece bir krem sürerek sorun giderilmez. Hem vücut hem yüzdeki sivilce izleri için aynı işlem uygulanır.

1- Temizleme
Sabah ve akşam cilt tipinize uygun bir temizleyiciyle temizleyip, toniklemek. Çünkü her türlü kozmetik ancak temiz cilt yüzeyinde emilebilir.

Makyaj yapsanız da yapmasanız da yenileyici kremleri sürmeden önce mutlaka temizlemeniz gerekiyor.

 2- Serum desteği

Eğer cildiniz hem hassas, hem sivilce izleri sorunu yaşıyorsa, nemlendirici altına \'yatıştırıcı\' ve \'nem yükleyici\' bir serumu en az 1,5 ay boyunca kullanmanız gerek. Çünkü yatışmış bir deride yenilenme hızı artacaktır.

 3- Nemlendirici

 4- Peeling ve maske

Ayrıca sivilcenin oluşmaya başladığını hissettiğiniz an "sivilce söndürücü" ürünlerden kullanabilirsiniz . Gün içinde 3-4 kez sivilce üzerine uygulanan bu pratik ürünler çıkmaya yeltenen sivilceyi, genelde 24 saat içinde söndürür.


Yağlı ve karma ciltler haftada 2 kez, normal ve kuru/hassas ciltler haftada 1 kez peeling uygulayarak ölü tabakayı temizlemeliler. 
Peeling ardından yenileyici maske uygulaması yapmak cildi rahatlatacak ve yenilenen sağlıklı derinin yüzeye gelmesini teşvik edecektir.

Yaşınız genç ve deri kendi kendini yenileme hız kapasitesine sahip olduğundan  dolayıda doğru ürünleri düzenli kullanarak sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ürün önerilerimi de cevabımın altına ekledim.

Sevgilerle


Önerilen Ürünler

92
60,00 ₺
Tüm cilt tipleri için yağ ve nem dengeleyici yüz kremi
115
75,00 ₺
20-35 yaş arası tüm ciltlerde yenilenmiş göz çevresi için
4
114,00 ₺
Organik tüm ciltler için uygun iritasyonu yatıştırıcı tonik
2
115,00 ₺
Lekeli ciltler için cilt tonu dengeleyici serum
1
65,01 ₺
Akne oluşumuna karşı hızlı etki
2
65,50 ₺
Kadife yumuşaklığında, pürüzsüz bir cilt için
22
60,00 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem