yağ bezeleri ve komedon..

Cildimde uzun zamandır rahatsız olduğum ama bir cilt bakımı yapmadığım sorunlarım var bunun için sizden yardım istiyorum Yanaklarım çok kuru; alın,burun ve çenem hafif yağlı yapıda Yanaklarımda kuruluktan kaynaklanan küçük sivilceye benzer noktalar var bunların aynısı kollarımın üst kısmında da var Burun bölgemde her yolu denediğim çıkmayan komedonlar var Alın ve çenemde ise yağ bezeleri var Yanaklarım ve alın,çene bölgesi arasındaki renk farkı da beni rahatsız ediyor aynı şekilde dudak üstünde kararma Bu yapıdaki cildime makyaj yaptığımda ne kadar topak topak durduğunu fark edebiliyorum Bu yüzden cildime bakım rutini ve içeriği temiz ürünler önerir misiniz tavsiyelerinizi ve yapmamam gerekenleri de eklerseniz çok memnun olurum Ve bu arada bursa'da öğrenciyim önereceğiniz ürünler uygun fiyatlı olursa çok iyi olur
Merve Nur D. - 20 Yaşında - Van
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Alın, burun, çene kısmı, yanak altlarını sıkça daha kalınca ve yağlı hissediyorum. Ama bazı bölgeleri de kuru hissediyorum\' diyorsanız cildiniz karma bir cilttir. 
Bu; bazı bölgelerdeki nem ve yağ dengesini eşitlemeniz gerek demektir. Bakıma almazsanız, cildinizde zamanla belli bölgelerde gözenekler genişlemeye ve siyah noktalar oluşmaya başlayacaktır. Bazı bölgelerde de daha net kırışıklar ve kuruluklar oluşacaktır.

Temizleme ürünlerinden normal/karma cilt için olanları seçin. 
Jel yapıda temizleyiciyle de sütle de kirlerden arındırabilirsiniz. Sütle temizleme yaparsanız, yüzü suyla durulayın ve mutlaka yağlı hissettiğiniz bölgeleri tonikle silin.
 
Nemlendiricinizi akışkan (fluid) yapıda seçmeniz emilimi açısından daha rahat olacaktır. 
En az 15 SPF olması gerektiğini unutmayın.
 
Güneşli mevsimin başlarında, yağlı bölge normale dönmüş gibi tepki verse de bir iki hafta içerisinde daha da yağlanacak, gözenekler açılacaktır. 
Bu yüzden yaz-kış karma ciltler için olan nemlendiriciyi aksatmadan kullanmalısınız.
 
Mineral içerikli kremler iki farklı cilt bölgesinin yapısını dengelediğinden, gece kremi seçerken su bazlı ve yağsız, karma ciltler için formüle edilmiş olanları kullanmalısınız.
 
Haftada bir kez peeling adıyla satılan arındırıcı ile ölü hücre tabakasını atmanız gerekiyor. 
Yağlı hissettiğiniz bölgelerde dairesel hareketleri yoğun, kuru yerlerinde yumuşakça uygulayın. 
İçerisinde pütürler olan bu arındırıcılar bir nevi zımpara görevi görerek o bölgedeki ölü tabakayı atarlar. Kuru cilt daha hassas olduğundan buralara uygularken yumuşak ve bastırmadan peeling yapmalısınız.
 
Peelingin ardından haftada bir kez, iki çeşit maske kullanmanız gerekiyor. 
Yağlı bölgelere emici özellikli kil bazlı, kuru bölgelere nemlendirici özellikli maske kullanmalısınız. 
Bunların dışında tüm yüze uygulanabilen arındırıcı maskeyi de haftada bir kullanabilirsiniz.
 
Mevsim geçişlerinde ampul kürleri yapabilir, kırışıklar ve su-yağ dengesinin yeniden kurulması için serum kullanabilirsiniz.

Not: Peeling Sabunu kollarınıza

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
4
49,50 ₺ 55,50 ₺
Tüm aile için yüz ve vücut kremi
22
65,01 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem
2
79,90 ₺
Çiçek kokulu arındırıcı tonik
39,90 ₺
Gözenek temizleyici yüz ve vücut sabunu