yağ bezeleri ve siyah noktalar..

Merhaba,
düzenli olarak cildimi temizleyip, toniklememe rağmen cildimde çok fazla ufak ufak yağ bezeleri ve siyah noktalar var Bazen o kadar çok kabarıyorlarki duştan çıktıktan sonra sıkıyorum Fakat 2-3 saat tekrar dolmaya başlıyorlar Sürekli tekrarlıyor bu durum Doktora gittiğimde kimyasal peeling yaptırmamı önerdi Sizin öneriniz nedir?
Kardelen ?. - 22 Yaşında - İstanbul
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Beyaz yağ butonları yüzde olduğu gibi, göğüste ve sırtta da oluşabilir. Bu ölü hücrelerin toplaşması ile oluşan bir yağ bezi hastalığı olarak tanımlanır. 
Bu yağ noktacıklarını sıkmanız ise daha da artmasına neden olabilir.
Minik beyaz kum tanecikleri gibi görünen bu noktaları ancak deri uzmanı özel bir aletle temizler. Bir daha oluşmaması için antiseptik arındırıcılar vardır. 
beyaz yağ butonları oluşmaya başladıysa, derinin ihtiyacı olandan çok fazla yağlı ürün kullanmaktasınız demektir!

Fazla yağlı "göz makyajı temizleyicileri" de beyaz yağ butonlarının oluşmasına yardım edebilir. Ne olursa olsun göz makyajınızı sakın saf yağlarla, yağlı kremlerle temizlemeyin. 
Bu iş için, uçucu yağlarla özel kozmetikler üretilmiştir, göz etrafının özel bakım isteyen bir bölge olduğunu ve yaşlanmanın ilk başladığı yer olduğunu da unutmayın! Yağ butonunuz varsa ürününüz yanlıştır!

Nasıl kurutulur?
İlk önce ürününüzü değiştirin ve jel yahut serum yapıda olanlardan seçmeye gayret edin. Cilt bakımında uzman kişi deriyi dezenfekte eder. Büyüteç altında ince bir iğne yardımıyla deriyi kaldırıp butonu çıkarır. Ardından maske uygular ve yüksek frekanslı ışın vererek sağlıklı bir şekilde onarılmasını sağlar. 

Cilt bakımınızı doğru ürünlerle ve disiplinle hem sabah hem akşam yaparsanız  cildinizde yaşıyor olduğunuz bu değişimler düzene girecektir.

Şu an yaşadığınız ergenlik dönemindeki hormonal değişimleri de göz önüne alırsak bu durum ancak 26-27 yaşlarda denge bulacağı için, uygun ürünlerle cildinizi temizlemek,nemlendirmek ve korumak büyük önem taşımaktadır.

Disiplinle cilde bakım yapılmazsa deri hem su/yağ dengesini kaybeder hem de gözenekler kirle yağla tıkandığından siyah noktalar oluşur.
Bu oluşma sebebinin bir diğer sebebi de temizleme ürününü doğru seçmemekten de kaynaklanır.

Profil bilgilerinizde daha önce sivilce tedavileri görmüş olduğunuzu da belirtmişsiniz. Hem bu yüzden hem de cildinizdeki hassasiyeti ve diğer sorunları da göz önüne alırsak öncelikle sizin Organik ve temiz içerikli ürünler kullanmanız gerekir.

Organik içerikli bakım ürünlerinizi de sayfa altına ekliyorum. Siz içlerinden ihtiyaçlarınızı seçebilirsiniz.

Sevgilerle
Önerilen Ürünler

115
75,00 ₺
20-35 yaş arası tüm ciltlerde yenilenmiş göz çevresi için
83
68,99 ₺
Cildi kurutmadan temizleyen sertifikalı temizleyici
101
79,00 ₺
Cildi tazeler, bitkilerin şifasını cilde taşır
7
89,00 ₺
Normal ve karma cilde özel 24 saat etkili nem desteği
2
70,00 ₺ 77,00 ₺
Kadife yumuşaklığında, pürüzsüz bir cilt için

Benzer Sorular ve Cevapları