kapalı komedon..

17 yaşındayım karma cildim var yüzümde yanaklarımda kapalı komedanlar var burnumun üstünde belirgin yağ butonları gozenekler var haftada bir kil maskesi yapıyorum ama geçmedi ziajanın yüz yıkama jelini kullaniyorum suan ama ondada daha etki görmedim şimdiye kadar bazı ürünler kullandım ama işe yaramadı bulunduğum yerde watsons ,gratis ,yves ,eve tshop gibi yerler var sadece malesef bana buralardan alacagim ve bu sorunlarıma çözüm olacak tonik yüz temizleme jeli maske nemlendirici krem artık başka ne varsa ben pek bilmiyorum önerirmisiniz bu durum sosyal hayatımı etkiliyo ve çok rahatsizim sizden haber bekliyorum
Efa U. - 0 Yaşında - Malatya
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Yağ butonları konusunda ilk önce ürünlerinizin yağsız, su bazlı olması gerekir.

Siz sakın sıkmaya kalkmayın.
Cilt bakımında uzman kişi deriyi dezenfekte eder. Büyüteç altında ince bir iğne yardımıyla deriyi kaldırıp butonu çıkarır. Ardından maske uygular ve yüksek frekanslı ışın vererek sağlıklı bir şekilde onarılmasını sağlar. 

Daha sonra komedon oluşmasını engellemek için ölü cilt hücrelerini düzenli temizlemek (eksfoliye eden ürünler) çok fayda sağlar. Karma ve yağlı ciltlerde temizliği bitki süngerleri veya temizleme fırçaları ile yapmak doğru seçim olacaktır.

Haftalık bakımı aksatmadan, haftada 2 gün, önce peeling ile ölü tabakayı atıp, ardından maske ile gözenek içlerini temizleyip, yağ salgısını dengelemek sorunu yavaş yavaş hafifletecektir.

Not: 2020-11-11 doğum tarihini güncelleyin lütfen.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
2
109,91 ₺
Daha parlak, pürüzsüz ve canlı bir cilt görünümü
1
124,90 ₺
Akne ve leke karşıtı salisilik asit ile harika temizlik
1
169,90 ₺
Cilt yenileyici, pürüzsüzlük katan tonik
154,90 ₺
Yatıştırıcı, nemlendirici, koruyucu güneş kremi
135,00 ₺
Rosacea'lı, karma, yağlı ve geniş gözenekli cilt tipleri için
Kampanyalı
134,90 ₺
Nazik yapılı formülü bitki özleriyle desteklenmiştir.
Kampanyalı
41,72 ₺ 49,90 ₺
Yüz temizleme süngeri

Benzer Sorular ve Cevapları