LİLASIRLAR

12 HAFTADA DAHA DİRİ CİLT

Uykusuz geceler, şeker tüketimi, stresli yaşam, kötü beslenme. Hepsini bir araya getirdiğinizde metabolizma çok cephede savaştığından cildin yenilenme hızı düşer. Yaşınız genç olsa da vaktinden evvel kırışıklık, çökme ve solgun ifadeyle baş başa kalırsınız. Cilde takviye için günlük bakımınıza katmanız gereken değerli içerikler var. Bunları kombine ederek bakım rutininize dâhil ettiğinizde, düzenli kullanımla, size sağlıklı bir yüzey oluşturarak cevap vereceklerdir.

Retioidler: (A vitamini türevleri) Kırışık, lekelenme ve sarkmalarla savaşır. İlk hafta cildin alışması için “günaşırı” kullanım önerilir. Sonraki haftalarda her gün kullanabilirsiniz.

Antioksidanlar: Uzmanlar “çoklu antioksidan” içerik barındıran kremlerin daha aydınlık ve kırışıkları az bir cilt yüzeyi oluşturmaya yardımcı olduğunu söylüyor. Dokuların sağlıklı yenilenmesi için gerekli alışverişleri antioksidanlar sağlayacak, hyalüronik asitle beraber kullanılması -bilhassa kuru ciltleri- canlandıracaktır.

Alfa Hidroksi Asitleri (AHA): Cilt yüzeyindeki kırışıkların hafifletilmesi, pürüzsüz bir yüzey oluşturulması için AHA’lar çok yumuşak çalışırlar. Retinoidlerle kombin kullanıldığından gözle görünür sonuçlar alınır.

Hyalüronik asit: Derinin öz yapısındaki suyun, kozmetiğe katılan hali olan “hyalüronik asit”i içeren ampul, krem ve serumlar kırışık düşmanıdır. Suya doyan deri yüzeyindeki minik kırışıklar görünmez olur. AHA, retinioidler veya Antioksidanlarla kombine kullanıldığından diri, pürüzsüz canlı bir cilt oluşmasına temel oluşturur.

 

Ayşenur Yazıcı