LİLASIRLAR

AKNELİ CİLDİN GECE BAKIMI

Bir gecede oluşuyor ve sabaha yeni bir sivilce ile uyanıyorsunuz? Sinir bozucu bir durum. Çünkü daha dün, diğeri yeni sönmüştü.

Akne hem sabah hem akşam sürdürülmesi gereken bir savaş! Fazla yağ salgısı sebebiyle bakterilerin üremesine müsait ortam, gece toksinlerin atılması sırasında da aktive oluyor.

Hücreler gece yenileniyor. Ölü hücreler kıl kökü içerisinde yağla beraber gözeneği tıkıyor! Siz uyurken faaliyet devam ediyor yani!

Her gece uyumadan önce doğruürünlerle yapacağınız cilt temizliği ve alacağınız birkaç küçük önlem sabaha yeni sivilcelerle uyanmanızı engeller.

·         Temizleme jeli ve toniğiyle cildi fazla sebumve hücre atıklarındanarındırın. Gözeneğin tıkanmasını engellemenin ilk adımıdır.

·         Yüz temizleme fırçası ile çok daha iyi arındırma yapacağınızı unutmayınız

·         Yağ salgılarını dengeleyecek serum/kreminizi sürün. Fazla salgıyı kontrol altına almanın ikinci adımıdır.

·         Yastık kılıfınızı sık değiştirin. Bakterilere uygun kirli ortamı hazırlamamış olursunuz.

·         Yastık kılıfları ve havlularınızı deterjanla değil toz sabunla yıkayın. Zaten yangıya baş etmeye çalışan cildinizi bir de kimyasallarla temas ettirmemiş olursunuz

Temizleme sonrası eğer yeni çıkmaya hazırlanan sivilceler görürseniz, -dengeleyici kremden önce- sivilcenin üzerine “lokal” olarak, akne söndüren jellerden uygulayın.

Sabaha kadar bakteri faaliyetini engelleyecek ve kısa zamanda, iz bırakmadan sönmesine yardım edecektir.

 

Ayşenur Yazıcı