LİLASIRLAR

Bağışıklık Güçlendirin: Yeşil Detoks Suyu

Bu haftayı bağışıklığı güçlendirerek açalım! 
Hastalıklar, maskeler, takviyeler, kolonyalar derken kontrol alanlarımız arttı.
Tüm zamanlarda hastalıklardan korunmanın, sağlıklı kalabilmenin hatta cildi güzelleştirmenin tek yolu bağışıklığı güçlendirmek... Ve ihtiyacımız olan her şey doğada var.

Şef Tolga’nın harika tarifini gördük ve paylaşmak istedik. Kendisinin “Yeşil Detoks Suyu” olarak adlandırdığı besin ve vitamin deposu sebze ve meyvelerin bulunduğu lezzetli içecek sizin için de muhteşem bir ara öğün olabilir.

Detoks suları her ne kadar yağ yakımı, zayıflama gibi ihtiyaçlara çözüm olsa da biyolojimize daha ötesinde faydaları da var. Bu tarif klorofil dolu bir tarif! 
Yeşil bitkilerin içerdiği klorofil, bitkilerin canlı kalmasını ve büyümesini sağlarken; biz insanlar için de oldukça faydalı etkiler sunuyor. Kandaki oksijen arttırdığı için hücreleri yenilerken, kansızlığa karşı savaşıyor. Vücudu enfeksiyonlara karşı koruyor. Karaciğeri ve bağırsakları temizliyor. Tabii ki bununla da kalmıyor; serbest radikalleri etkisiz hale getirdiği için cildi de genç ve diri tutuyor. 

Malzemeler:
4-5 yaprak ıspanak
Yarım dal kereviz sapı
2-3 dal maydanoz
1 orta büyük boy arası salatalık
Yarım limon
Yarım portakal suyu
2-3 yaprak reyhan
Çeyrek yeşil elma
Göz kararı su
Bir tutam tuz (isteğe bağlı)

Tarifi:
Tüm malzemeler yıkanır. Maydanoz, ıspanak ve reyhan bıçakla iyice küçültülür. Limon ve portakalın suyu sıkılır. Tüm malzemeler blender içinde bir araya getirilir. Üstüne istenilen kıvam olacak şekilde su ve bir tutam tuz eklenir. Blender, herbiri ufalanacak ve karışacak şekilde ve sürede çalıştırılır. Hazırlanan karışım bekletilmeden ve gerekirse burun tutularak içilir. 

Afiyet olsun!