LİLASIRLAR

Doğal Güzelliği Ortaya Çıkarmanın 5 Yolu

 

 

1- Ağır fondötenler yerine BB-CC kremler kullanın:

 

Son dönemin trendi olan bu kremler, cildinizi renklendirmekle kalmaz aynı zamanda güzel bir bakım da yapar. 

BB kremler, yoğun nemlendirici özellik taşır. Cildi yatıştırır. Yağ-nem dengesini korumaya yardımcı olur. Leke, kusurları ve pürüzleri kapatır. Güneş koruma faktörü içerir ve sadece bir krem sürerek birçok işlevi bir anda uygulamış olursunuz. İlk sürdüğünüzde kremin renk tonu, cildinize uyum sağlamamış gibi görünse de yaklaşık 10 dakika sonra cilt renginize uyum sağlar. Cilt tonunuzu eşitler ve cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlar. Pigmentleri CC kreme göre daha yoğundur fakat ciltte kalın tabaka gibi görünmez. Cildi besler, aydınlatır. 

 

 

CC kremler, BB kremlere göre biraz daha gelişmiştir ve asıl amacı ciltte olan ton farkını gidermek, cilde tek bir ton sağlamaktır. BB kremlere göre; daha az pigment içerir, renkleri daha az yoğundur fakat daha besleyicidir. Tek bir uygulamada; leke ya da kızarıkları giderir, kusursuz bir ten ortaya çıkarır. Ve cilt; daha aydınlık, daha sağlıklı görünür. Böylece doğal makyajın ilk adımı besleyici ve renk düzenleyici bir kremle atılmış olur. 

Cilt tipinize uygun bir BB-CC kremle hem sağlıklı görünen bir cilde sahip olabilirsiniz, hem de cildinizde oluşabilecek sorunlara karşı önlem almış olursunuz. 

Bu yüzden; doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmaya çalışırken önceliğiniz cildinize uygun olmayan, katman katman duran fondötenler olmasın. 

 

2- Kaşlarınızın şeklini ve kalınlığını bozmadan şekillendirin:

 

Kaş şekli, yüz ifadesinde ön plandadır. Yüz şeklinize, göz yapınıza uygun olmayan kaş şekilleri ifadenizi hemen değiştirecektir. Seyrek olmayan tam formunda kaşlarınızın varsa; kaşlarınızı sadece tarayarak, şekle sokabilirsiniz, bu uygulamayı kaş besleyici jel ürünlerden yardım alarak yapabilirsiniz. Böylece hem kaşlarınız birarada duracak hem de beslenecektir. :)

Seyrek kaşlarınız varsa orijinal boyutunu bozmayacak, çok kalın olmayacak şekilde, kaş renginize ve cilt tonunuza uygun bir kaş kalemi ile boşlukları doldurabilir, kaş besleyici jelli fırçalarla tarayabilirsiniz.

 

 

Çok kalın ya da çok ince kaşlar doğal görüntünüzü etkiler. Çok sık kaş almamaya özen gösterin. Ufak tüyleri toplayayım derken sakın ola, kaşlarınızın şeklin bozmayın.  Kaşlarınızın formunu koruyabilmesi için kaş bakımınızı da ihmal etmeyin. 

 

3- Bakım kadar yediklerimiz ve içtiklerimiz de önemlidir:

 

Sağlıklı beslenmeye dikkat edin. Sağlıklı bir beden cildi, her zaman sağlıklı, parlak görünür, unutmayın! Yedikleriniz ve içtikleriniz cildinizin doğal ve güzel görünmesini sağlayabilir. Yağlı yemekler, kızartmalar, cips ya da asitli içecekler yerine sebze ve meyveye ağırlık verirseniz, cildiniz daha canlı, daha parlak görünebilir.

 

 

Makyajsız güzel görünmek için, düzenli beslenmeye özen gösterin. Düzenli beslenmek demek; dengeli ve yeterli beslenmek :) İyi beslenirseniz; bu da cildinize olumlu olarak yansır. Yediklerinize dikkat etmeniz hem sağlığınız hem de güzelliğiniz açısından önemlidir.

Ve en önemlisi: SU! Cildin hem içerden hem de dışardan kendini yenileyebilmesi için en gerek duyduğu temel: SU... Hem iç organların döngüsü içinde sağlıklı kalabilmesi hem de dışarda görünen ten ve saçın pürüzsüz, sağlıklı olabilmesi için en büyük ihtiyaç SU'dur! Su, en büyük nem deposudur. Gün içinde su içmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

 

4- Çatık kaşlı olmayın, gülümseyin:

 

Mutlu olmanın bir tercih olduğunu bilmeyen yoktur. Peki, çok gülen insanların daha fazla mutluluk hormonu salgıladığını biliyor muydunuz? Sürekli çatık kaşlı olmak, hem hayata bakış açınızı hem de cildinizi etkiler. O yüzden her ne olursa olsun, gülümseyiiiiiinnn! :)

 

 

 

5- Yanaklarınızı sıcak renkli bir allıkla renklendirin:

 

Bazı araştırmalara göre; erkeklerin farkında olmadan kadınlarda dikkat ettiği ilk şey cilt sağlığıymış. Cilt, ne kadar sağlıklı görünüyorsa, erkekte o kadar "sağlıklı bir kadın" algısı oluşuyormuş. Cildin sağlık belirtisi; ton farkı olmayan bir cilt ve tabi ki pembe-kırmızı yanaklar, dudaklar..

 

 

Yanağınıza uyguladığınız minik fırça darbelerindeki renkler mümkünse, kahverengi veya turuncu olmasın. Cildi daha canlı gösterecek doğal bir renk kullanın. Cilt tonunuza uygun olan kırmızı ya da pembe gibi doğal renkler kullanabilirsiniz. Kırmızı ya da pembe allık yardımıyla elmacık kemiklerinizi belirginleştirin. 
 

 

LilaKutu