LİLASIRLAR

DOĞRU FONDÖTEN SEÇİMİ

Makyajın en önemli ürünlerinden biri fondöten… Doğru renk ve doğru çeşit seçildiği zaman ciltte mucizeler yaratır. Elin ten rengi, yüzünüze uygun doğru tonu verir, ama siz yine de fondöteni yüzünüze uygulamadan almayın deriz. Yaz aylarında da bronzluğunuza göre daha koyu tonlarda ürünler öneririz. 

Kuru cilde sahipseniz, seçeceğiniz fondöten nemlendiricili olmalı. Bu özellikteki fondötenler aynı zamanda bakım yapar. Yağ bazlı ürünler kullanarak cildinin yağ dengesini de sağlayabilirsiniz. 

Cildiniz normalse su bazlı ürünleri tavsiye ederiz. Su bazlı fondötenlerin yağ oranı düşük, su oranı yüksek olduğundan cildin doğal dengesi korunur. 

Yağlı bir cildiniz varsa eğer, yağsız, matlaştırıcı özelliği olan ve yağ dengesini sağlayan fondötenler size göre. Aynı zamanda bu fondötenler sivilceleri de daha iyi kapatıyor. 

Ve karma cilt… Pudra fondötenler size en uygunu. Bu ürünler sıkıştırılmış pudra içerdiğinden yüzün T bölgesinin parlamasını önlüyor ve matlık kazandırıyor. 

Ayrıca sivilceli, problemli bir cildiniz varsa koyu kıvamlı; problemsiz cildiniz varsa da ince kıvamlı fondötenler kullanmak doğru karar olacak. 

Gelelim uygulamaya… Fondöteni burun, çene, yanak üzerine çok az sürerek parmak uçları ya da bir süngerle yayın. Nemli sünger kullanmak, fondötenin daha güçlü kapatma özelliğine sahip olmasını sağlar.

İşte karşınızda, doğru fondötenle mükemmel görünen bir cilt...