LİLASIRLAR

DÖRT ADIMDA BUĞULU GÖZ MAKYAJI

Derin, buğulu ve romantik bakışın simgesi haline gelen buğulu göz makyajını koyu renk herhangi bir farla gerçekleştirmeniz mümkün. Ancak buğulu göz makyajında, bulutlanmış gözlere ilginin odaklanması için allık ve ruj seçiminde gayet gizli renkler kullanmanız gerekiyor.

Gerekli malzemeniz:

  • Koyu far

  • Sürümü yumuşak göz kalemi

  • Toz pudra

  • Açılı ve küt tüylü iki fırça

  • Maskara

  • Aydınlatıcı

  1. Önce gözaltlarını kapatıcı kullanarak pürüzsüzleştirin. Çevresi aydınlık gözde makyaj daha net durur. Kaşlarınızdaki seyrek yerleri kaş kalemiyle doldurun ve kaş şeklini belirleyin. Kaşlar gözün paralel yaylarıdır. Makyajın çerçevesidir. Net olmalıdır. Kaş altlarına aydınlık tonda far uygulayın.

  2. Gece mavisi, füme, çikolata rengi, yosun yeşili, koyu mor, kömür siyahı… Zevkinize göre farınızı seçin. Göz çevresini, kirpik diplerini takip ederek seçtiğiniz koyu renk farla çerçeveleyin. Açılı fırça kullanmak, işinizi net ve hatasız yapmanızı sağlar. İkinci adım: Küt, bol tüylü ama kısa olan fırçalarla kirpik diplerindeki koyu farı göz kapağının kıvrım yerine kadar yavaşça dağıtın. (Pamuklu çubuk da kullanabilirsiniz ama minik pamuk tüyleri kirpiklerinize takılırsa sonrasında maskara sürerken çok zorlanırsınız)

  3. Koyu renk bir göz kalemiyle kirpik diplerinde açık renk kalan yerler varsa kapatın ve kirpiklere en yakın yerden gözü çerçeveleyen ince bir hat yapın. Daha derin bakışlar için göz kalemini göz içine de çekin.

  4. Maskara ile kirpikleri belirleyin.

Koyu renk farları uygularken gözaltlarına tozlarının dökülmesini engellemek ve makyajınızın lekelenmesini risk etmemek için fırçanızı suyla hafif ıslatarak kullanabilirsiniz. Veya gözaltlarına bolca pudra serpin, far uygulaması bittikten sonra bu şeffaf pudrayı süpürün. Üzerine düşen far parçacıklarıyla beraber iz bırakmadan gidecektir…

Allığınızı belli belirsiz, rujunuzu ten rengi tonlarında seçmenizi ve üzerine renksiz parlatıcı uygulamanızı tavsiye ederiz.

 

Ayşenur Yazıcı