LİLASIRLAR

DÜŞMANIMIZI TANIYALIM: SELÜLİT

Düşmanımızı tanıyarak başlayalım: SELÜLİT nedir?

 

Selülit değişik tür bir yağ değildir, sadece farklı depoladığımız bir yağdır.

Yağ, cildin hemen altında yatay odacıklarda depolanır. Yaşımız ilerledikçe, dışardan aldığımız toksinler ve kan dolaşımının zayıflaması yüzünden, bu odacıkların duvarları sertleşmeye başlar. Elastikiyetlerini kaybederler. Ve içlerine dolan yağ fazlalaştıkça yukarı veya aşağı doğru esneme yapamazlar.

Dolayısıyla, yağ fazlalaşınca cildin yüzeyine doğru baskı yapmaya başlar ve portakal görünümü dediğimizi bombeler, girinti ve çıkıntılar oluşmaya başlar.

Selülitin en kolay ve en çok görüldüğü yerler kalçalar, üst bacaklar ve üst kollardır.

Erkeklerin yağ hücreleri ise diyagonal odacıklarda saklandığı için aynı oranda selülit görünümü oluşmaz. Evet, biz kadınlara HAKSIZLIK! :(

Selülitle mücadele için 5 işe yarar öneri:

Bu önerilerimizi 30 gün boyunca uygulayın (ve sonra hayat tarzı haline getirmelisiniz) kalça ve bacaklarınızın görüntüsüne inanamayacaksınız!

1. Fırçalama ya da Kese: 

Her gün cildinizi fırçalayın. Ya da Mama Mio O-Mega Body Buff - Nemlendirici Vücut Kesesi kullanın. Ölü deriyi yok edecek iyi bir kese yapmış olursunuz. Böylece kullanacağınız ürünün maksimum kapasitede cilde nüfuz etmesini sağlarsınız. Fırçalamak ya da kese yapmak aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırır, böylece cildinizi sıkı, taze ve genç tutan oksijen ve besinlerin hücrelere daha kolay ulaşmasını sağlarsınız. 

Fırçalamak ya da kese yapmak aynı zamanda lenfatik sıvıların dolaşımı için de çok etkilidir. Küçük bir lenfatik drenaj masajı gibi düşünün. Lenf sistemi bütün dokularımızın hücresel düzeyde beslenmesi ve hücresel toksinlerin atılması için çok önemlidir. Lenf bezleri vücudumuzun birçok bölgesinde bulunur: boyun, koltukaltları, karın, kasık ve dizlerde toplu halde bulunurlar. Dolayısıyla cildimizi fırçalarken dizlerimizin arkalarını unutmamalıyız.

Islak cilde veya kurulandıktan sonra, her zaman yukarıya doğru fırçalayın. Duş rutininizin bir parçası haline getirin. Kısa sürede farkı göreceksiniz.

 

2. Dolaşımı hızlandırın ve kasları güçlendirin:

 

Gevşek ve sallanan kalça ve bacaklar için en mükemmel çözüm egzersizdir (Özellikle lunge hareketi). Başka hiçbir yöntem klasik bacak hareketlerinin sağlayacağı faydayı sağlayamaz.

1. Adım: İleriye doğru büyükçe bir adım atın.

2. Adım: Kalçalarınızı aşağı düşürün, topuklarınıza iyice basın ki popo kaslarınız aktive olsun. Önde bulunan dizinizin asla parmak ucu hizasını geçmesine izin vermeyin.

3. Adım: Öndeki ayağınızı arkadaki ayağınıza getirerek geri kalkın ve başlangıç pozisyonunuza geri dönün.

Her bacak için 10’ar tekrar ile başlayın, güçlendikçe 25 tekrara kadar çıkın.


Kalça ve bacaklarınızdaki kas yoğunluğunu artırarak portakal kabuğu görünümünü azaltabilirsiniz.

 

3. En iyi selülit kremini kullanın: 

Selülit kreminizden özellikle 2 şey beklemelisiniz.

a. Bahsettiğimiz odacık duvarlarını elastik hale getirmeli.

b. Dolaşımı hızlandırarak cildinizdeki enerjiyi açığa çıkarmalı. Böylece toksinleri atmasına yardımcı olmalı ve yağ hücrelerinin “çekmesini” sağlamalı.

 

Mama Mio Shrink To Fit bu iki konuda da çok başarılı olduğu için diğer selülit kremlerinden farklıdır. 


Mama Mio Shrink To Fit
; dolaşımı stimule ediciler, nemlendiriciler, yağ hücrelerini küçültmeye yardımcı aktifler, hücre duvarlarının elastin ve kolajen kaybını önleyici aktifler10’ dan fazla aktif madde içerir: … İçeriğindeki Adiposlim™ ve Adipoless™ (yosun özütleri) yağ hücrelerini küçültür, kafein ve Arap kahve çekirdeği yağı mikro düzeyde dolaşımı hızlandırır, yeşil çay ve kinoa antioksidan özellikler sağlar. 

 

4. Bir uzman gibi sürün:

 

Mama Mio Shrink To Fit’ten maksimum faydalanmanız için özel bir masaj tekniği geliştirdik. Her kalça ve bacak için 1 veya 2 pompa yeterli olacaktır. Kremi iyice yaymak için ekstra uğraşmanız daha çok faydalanmanızı sağlayacak.


1. Dizlerden yukarıya doğru sürün (kolunuza sürerken de dirsekten omuza doğru). Derin ve uzun dokunuşlarla kremi yayın. 
2. Şimdi cimcikleme zaman. Dizin iç kısmından başlayarak, iki elinizi de kullanarak kalınca bir tutam etinizi içeri ve yukarıya doğru hareketlerle çimdikleyin. Sanki etlerinizi ve kaslarınızın yukarı ve arkaya doğru yer değiştirtmeye çalışır gibi. 3 çimdikte yukraıya çıkın. İç bacaklarınızdan sonra, bacaklarınızın dış kısmına da aynı çimdikleri uygulayın. 

5. Unutmayın: Küçük değişiklikler büyük sonuçlara yol açar!

 

Hiç kimse bir gecede hayatını değiştiremez! Gerçekten uzun yıllar boyunca devam edecek değişiklikler, sürekli hatırlamak zorunda kaldığınız şeylerle değil hayat tarzı haline getirdiğiniz şeylerle mümkün olur.


Bahsettiğimiz 4 öneriyi her gün yapmalısınız. Tabii ki vücudunuza besin olarak ne aldığınız da en az bu liste kadar önemli.

 

 

Mama Mio