LİLASIRLAR

GÖZ ALTINDAKİ BEYAZ YAĞ NOKTACIKLARI

 

Göz altı derinizin diğer bölgelerden çok daha ince ve yağ açısından fakir olduğunu biliyorsunuz. Eğer burada beyaz yağ butonları oluşmaya başladıysa, derinin ihtiyacı olandan çok fazla yağlı ürün kullanmaktasınız demektir!

Yağ butonlarının yüksek kolesterole bağlı olduğunu iddia edenler varsa da,  bunun sadece göz altında belirmesiyle bağlantısının olduğunu sanmıyorum. 

Fazla yağlı "göz makyajı temizleyicileri" de beyaz yağ butonlarının oluşmasına yardım edebilir. Ne olursa olsun göz makyajınızı sakın saf yağlarla, yağlı kremlerle temizlemeyin. Bu iş için, uçucu yağlarla özel kozmetikler üretilmiştir, göz etrafının özel bakım isteyen bir bölge olduğunu ve yaşlanmanın ilk başladığı yer olduğunu da unutmayın! Yağ butonunuz varsa ürününüz yanlıştır!

Beyaz yağ butonları yüzde olduğu gibi, göğüste ve sırtta da oluşabilir. Bu ölü hücrelerin toplaşması ile oluşan bir yağ bezi hastalığı olarak tanımlanır. Minik beyaz kum tanecikleri gibi görünen bu noktaları deri uzmanı özel bir aletle temizler. Bir daha oluşmaması için antiseptik arındırıcılar vardır. 

Nasıl kurutulur?

İlk önce ürününüzü değiştirin ve jel yahut serum yapıda olanlardan seçmeye gayret edin. Cilt bakımında uzman kişi deriyi dezenfekte eder. Büyüteç altında ince bir iğne yardımıyla deriyi kaldırıp butonu çıkarır. Ardından maske uygular ve yüksek frekanslı ışın vererek sağlıklı bir şekilde onarılmasını sağlar. 

 

Ayşenur Yazıcı