LİLASIRLAR

GÖZ ÇEVRENİZİ MAHVETMEK İSTİYORSANIZ…

Hangi güzellik sitesini tıklarsanız tıklayın size daha iyi bir cilt için neler yapmanız gerektiğini anlatırlar. Ben size göz çevrenizi mahvetmek için neler yapabileceğinizi anlatmak istedim! Öyle ya "şu yap, bunu sür, şöyle korun" deyince pek etkilenmiyor insanoğlu da "şöyle edersen mahvolursun" deyince bir duraksıyor!

Göz çevresi çok ince bir deridir ve korunması yoktur. Bu yüzden zaten günde yaklaşık 10.000 kez göz kırparak, oradaki kırışıkların kat yerlerini belli belirsiz oluşturuyorsunuz.

Yüzükoyun uyuyun! Her seferinde yanağınız yastıkta kaysın,göz altından bir kat yeri yapsın. Zamanla bu kat yeri yüzüstü yattığınızda kendinden katlanır hale gelsin. Sonra ben neden arka üstü yatmayı beceremedim, herkesten önce göz çevrem kırıştı diye üzülün...

Göz makyajınızı çıkarırken far kolay temizlenir, ancak daha katı ve yağlı olan maskarayı temizlemek zordur. Elinizdeki pamuğa döktüğünüz makyaj çıkarıcısıyla gözünüzü bastıra bastıra çekiştirin! Yana sıyırın, sağa sola sürtüp kirpikleri iyice ezin. Ovalayın, kaşıyın!

Böylece ince deriyi kırış kırış olmaya hazırlayın. Bu alışkanlığınızdan vazgeçmeyin yaşıtlarınızdan önce göz çevreniz çökür ve yaşlı görünsün. Yumuşak ve yağlı kalıntı bırakmayan makyaj temizleyici aramaya kalkışmayın. Hatta makyajla yatın zamanla çok güzel alerjik,kirpikleri azalmış çipil gözleriniz olsun!

Gözlerinizi ovuşturma alışkanlığınızı geliştirin. Bilgisayar karşısında gözleriniz nem kaybettiğinde, ovuşturun,kaşıyın. Uykunuz geldiğinde işaret parmaklarınızın eklemlerini göz yuvalarına koyup iyice çevirin. Bastırıp ovalayın. Deriyi çekiştirip sağa sola ovuşturun. Göz altı morluklarının en büyük sebeblerinden biri olan uzun süre bilgisayar başında oturma eylemini de sürdürün. Bir gün on dört yaşında bir çocuk size "teyze" diye seslendiğinde hiç de şoka girmeyin. Eee siz ettiniz siz buldunuz...

 

Ayşenur Yazıcı