LİLASIRLAR

Hyalüronik Asit Nedir?

 

Hyalüronik asit, insan vücudunda bulunan asitlerden biridir. Dokular ve lifler arasındaki boşluğu doldurmakta görevlidir. Zaman geçtikçe, yaş ilerledikçe ve özellikle 25 yaşından sonra vücutta depolanan Hyalüronik asit miktarı azalmaya başlar. Dokular ve lifler arasındaki dolgu azalırken, cilt de elastikiyet kaybetmeye başlar, ince çizgiler belirmeye başlar. Elasikiyet kaybının yani nam-ı diğer sarkma sorunun başlıca sebebi Hyalüronik asitin vücutta azalmasıdır.

İşte tam da bu yüzden Hyalüronik asit, hem takviyelerde hem de cilt bakım ürünlerinde vazgeçilmez olmaya başladı. Ne de iyi oldu!

Şimdi Hyalüronik asit etkilerini, önemini ve Hyalüronik asit içerikli kozmetiği neden kullanmak gerekiyor biraz göz atalım. 

 

Tüm vücut dokusu içerisinde yer alan ve yaşamsal aktivitelerin gelişmesinde katkıda bulunan Hyalüronik asit faydalı bir asittir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde, eklem ağrılarının giderilmesinde ve cilt yaşlanmalarının önlenmesinde ilk olarak Hyalüronik asit akla geliyor. Özellikle ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesinde sık olarak kullanılıyor. Ve vücut için sayısız faydası bulunuyor. Cildin daha sağlıklı olmasını sağlayarak gençliği hiç kaybettirmiyor çünkü cildi içten içe nemlendiriyor. Nemlendirme konusunda da oldukça etkili olan Hyalüronik asit, cildin kaybettiği suyu geri kazandırıyor.


Peki Nedir Bu, Hyalüronik Asit İçerikli Kozmetikler?

Özellikle yaşlanma karşıtı anti aging kozmetiklerde sıkça göreceğiniz Hyalüronik asiti, nemsizlik sorunu yaşayan ciltler de oldukça yakından tanıyor. Yaşa bağlı ya da çevresel faktörlerden, cilt yapısından, yanlış ürün kullanımından; cilt esnekliğini ve nem tutma özelliğini kaybediyor. Hyalüronik asit kullanımı bu durumlara en iyi çözümlerden biri oluyor. Cilde nem kattığı ve su tutma kapasitesini artırdığı için cildi başarılı bir şekilde onarıyor.

Hyalüronik Asitli Kozmetikler Neden Kullanılmalı?

İnsan vücudunda büyük öneme sahip olan hyalüronik asitin, cilt,vücut ve saçlarda nemlendirme ile birlikte birçok etkisi vardır. Cildin yaşlanmasını, sarkmasını önlemek adına hyalüronik asitli cilt bakım ürünlerin tercih edilmesi istenilen sonuca kolayca ulaşmanızı sağlayacak. Cildin daha canlı daha parlak, vücudun daha pürüzsüz daha sağlıklı, saçların ise daha dolgun ve yumuşak bir görünüme sahip olması için çok önemli bir yerdedir.

Hyalüronik Asit Cilde Faydaları Nelerdir?

-Cildin genç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

-Su tutma ve cildi nemlendirme özelliği en önemli özelliğidir.

-Cildi pürüzsüz ve esnek tutmaya yardımcı olur.

-Akne izlerini önlemek için de yararlıdır.

-Dokuların tamir eder ve elastikiyetinin korur. Cildin yaşlanmasını önler.

-Dokular kendini daha kolay tamir ettiğinden cilt iltihabı ve tahrişi ile savaşmaya yardımcı olur. 

-Takviye olarak alınan Hyalüronik asit, cilt dışında göz görmesini de iyileştirir.LilaKutu