LİLASIRLAR

KALIN TELLİ SAÇLARIN BAKIMI

Şanslısınız! Kim bilir ince telli ve sönük saçları olan kaç kadın size özeniyordur. “Bir de bana sorun” dediğinizi duyuyoruz. Kalın telli saçların sağlıklı kalması ve kabarmadan şeklini koruması için bakımın üç püf noktası var:

·         Kalın telli saçların ilk kurtarıcısı “iyi bir kesim”dir. İyi bir kuaför size kabarık durmasını engelleyecek “ara katlı” bir kesim yapabilir. İki ayda bir kesimi yeniledikçe saçlarınızı kontrol altında tutmanın ilk adımını gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

·         İkinci püf noktanız: Nemlendirici şampuanlar kullanın. Banyo çıkışı saçın suyunu havluyla aldıktan sonra yatıştırıcı ve yumuşatıcı saç serumunuzu saç tellerine perçem perçem uygulayın. Saçlarınızı kuruturken fönü en düşük seviyede çalıştırın. (Sıcak kurutma elektriklenmeyi tetikler ve yağ salgısını artırır)

·         Durulanmayan saç bakım kremleri tam da sizin için üretilmiştir. Haftada iki kez saç kremi yerine yoğun nem veren yumuşatıcı maskeler kullanın. Neme doyan saç telleri parlak diri ama kabarmadan duracaktır.

 

Ayşenur Yazıcı