LİLASIRLAR

KAŞ BOYASI NASIL UYGULANIR?

Genelde kuaförlerde saç boyanırken kaşlar da boyanıverir! Oysa tüm saç boyalarının uyarı bölümünde "kaşlara sürmeyiniz" diye yazar...

Neden? Çünkü sert açıcılar ve kimyasallar kaşların zamanla incelmesine ve dökülmesine sebep olabilir. Üstelik saç boyasının göz sinirlerine zarar vermesi de mümkündür.

Kaşları oluşturan kılların boyanması için özel boyalar vardır. Bunlardan kullanmak hem kılların zayıflamasını engeller hem de saç boyaları kadar sert üretilmedikleri için içeriklerine katılan özel yumuşatıcılar ve besleyici yağlarla daha sağlıklı kalmasına yardım eder.

Siz de evde kaşınızı boyayabilirsiniz. Kaş renginizi seçerken saç dipleriyle aynı tondan seçmeniz doğallığını sağlayacaktır.

Önce kaşların çevresindeki deriye, kaşların kıllarına değdirmeden koruyucu kremi sürün...

Sonra seçtiğiniz renkteki boya ile boya solüsyonunu bir cam kasede sert bir fırçayla karıştırın. (Açılı kesilmiş kaş boyama fırçaları bu işe uygundur) Kaş boyasından 2 pirinç tanesine denk gelecek şekilde alın, aynı miktarda renk açıcı boya solüsyonu ile karıştırın. 

Boya solüsyonu rengin tüyler tarafından emilmesini sağlar. Rengi sabitleyici olandır. Solüsyonsuz uygulanan boya akar gider.

Kaşlara fırça yardımıyla kaş çizgisinden taşırmadan karışımı sürün. 

Boyama işlemi bittikten sonra 15 dakika bekleyin. Suyla ıslatılmış pamukla boyayı temizleyin.

Eğer ciltte boya kalmışsa göz makyajı temizleyici bir ürünle ve pamuklu çubukla temizleyebilirsiniz.

 

Ayşenur Yazıcı