LİLASIRLAR

Mat Ruj Tüyoları

Son dönemde trend haline gelen ve popülerliğini koruyan kozmetik ürünlerinden biri de mat rujlar.. Mat rujlar diğer rujlar gibi sürümünden sonra parlak değil, kadifemsi mat bir görünüm bırakır.

En önemli özelliklerinden biri de daha fazla kalıcı, sabitlenebilir olmasıdır. Piyasada pek çok
markada kolaylıkla bulunan mat rujları satın almadan önce içeriklerine, kaliteli olmasına, yapısının yumuşaklığına, rengine dikkat etmeniz gerekiyor. Daha çok nude renklerin tercih edildiği mat rujların doğru uygulama sağlanması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

 

Mat Ruj ile Bütünleşmiş Pürüzsüz Dudaklar İçin Tüyolar:


• Mat rujlar diğer rujlara göre dudaktaki çatlak, kuruluk gibi sorunları daha çok ortaya çıkardığı için ruj sürmeden önce dudakları ölü derilerden arındırmakta fayda var. Bunun için dudak peeling ürünleri tercih edebilir veya evde Türk kahvesi ya da şeker gibi doğal malzemelerle peeling yapabilirsiniz.
• Peeling işleminden sonra dudaklarınızı iyice nemlendirmeniz daha başarılı sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Özellikle dudak çevresi hassas olanlar ve kuruluk, çatlak şikayetleri bulunanların mat ruj kullanmadan önce dudak nemlendirici ürünler ile dudak dokusunu desteklemeleri gereklidir.
• Ruj aşamasına geçmeden önce geri kalan makyajınızı bitirin. Koyu renk ruj kullanacaksanız ten ve göz makyajınızı hafif tutun.
• Eğer renkli mat ruj kullanacaksanız ruj renginin daha belirgim görünmesi için dudaklarınıza az miktarda kapatıcı sürün. Böylece kırmızı, pembe, bordo gibi koyu renkler daha canlı duracaktır.
• Mat rujunuzun daha kalıcı ve pürüzsüz olması için peeling ve nemlendiriciden sonra dudak bazı uygulamanızda fayda var.
• Dudak kalemi mat rujların doğru uygulama sağlanması açısından başka rujlara göre daha fazla önem taşıyor. Mat ruj sürerken en ufak taşma veya düzensizlik çok fazla göze battığı için dudak kalemi ile dudak çevresini belirginleştirdikten sonra mat rujunuzu sürebilirsiniz. (Kullanacağınız ruj renginde ya da gölge katmak için yakın renkte dudak kalemi kullanmanızı öneririz.)
• Uygulama bittikten sonra kesinlikle dudaklarınızı birbirine sürmekten kaçının.
• Mat rujları çıkarmak için makyaj temizliyiciler veya çift bazlı yağlar kullanabilirsiniz.

 

LilaKutu