LİLASIRLAR

MİSEL SU NEDİR?

Su kadar duru ve taze, makyaj temizleme yağı kadar etkili, üstelik en hassas ciltte bile gayet titiz makyajı kiri tozu temizliyor, yatıştırıyor, taze bir yüzey bırakıyor. Durulama gerektirmiyor, tonik gerektirmiyor… Bundan iyisi Şam’da kayısı!

Makyaj temizlemeye üşenenlere, jelle yüzünü kazıyıp cildini kurutanlara, akneyle savaşırken cildini hırpalamaktan sıkılanlara süper bir temizleyici alternatifi misel sular. İçeriği, önce kiri hapseden, sonra da bunu süpürmek için suya katan partiküllerden oluşuyor. Sabun içermediği için yüzey pH’ını dengede tutuyor, her cilt kullanabiliyor.

Fondöten, maskara, ruj… Haliyle, yüz ve göz makyajını tek bir ürünle temizleyince çalışan, aceleci ve aktif hanımlar misel sulara bayıldılar. Seyahate giderken makyaj çantasına atılan 2-3 şişenin yerini tek bir ürün alınca, firmalar birbiri ardına kendi temizleme sularını çıkarmaya başladılar.

Yağlı ve akneli ciltler için de özel misel sular formüle edildi. Sebum üretimini dengelemek ve sivilce oluşumunu kontrol altına almak için deriyi kurutan, kızarmasına sebep olan jellerden kurtuluşun en güvenli yolu bu temizleme suları oldu.

Hem sakinleştiriyor hem fazla yağı silip süpürüyor. Üstelik durulamaya ve ardından alkollü bir tonikle silmeye de gerek kalmıyor.

Misel sular, temizleme sütleri gibi filmojen değil! Yani yüzeyde kalıntı bırakmıyor, kıvamlı yapıda olmadığı için gözenekleri doldurmuyor. Kazımadan temizlediği için hassasiyet yaratmıyor. Sorunlu sivilceli, pürüzlü ciltler rahatlıkla kullanabiliyor. 

 

Ayşenur Yazıcı