LİLASIRLAR

NE KOKMAK İSTİYORSAN…

Kimimiz çiçek kokusu seviyor, kimimiz meyve… Kimimiz mevsime ve yere göre değiştiriyor kokusunu, kimimiz aynı kokudan aylarca vazgeçmiyor. Bakalım koku çeşitleri neymiş, ne içeriyormuş, ne zaman kullanmamız doğruymuş…

ÇİÇEK

Kokular arasında en popüleridir. Bu koku çeşidinde birçok alternatif bulmak mümkündür. Gül, yasemin, nergis, inci çiçeği ve menekşe, çiçek parfümlerinin en sık kullanılan esanslarıdır. İlkbahar ve yaz mevsimi, tam da çiçek kokulacak zaman!

AĞAÇ

Ağır kokuların bulunduğu çeşittir. Tarçın, tütün, kehribar, kakule, zencefil, sandal ağacı ve sedir ağacı bu sınıfın başlıca kokularıdır.  Bu sofistike koku çeşitlerini, sonbahar ve kış aylarıda tercih edebilirsiniz.

BAHARAT&ORYANTAL

Egzotik bu koku çeşitlerinin başlıca esansları, vanilya, tütsü ve misk… Tarçın, çikolata ve hindistan cevizi esanslarıyla daha da gizemli hale gelen bu kokular, soğuk günler için ideal. 

MEYVE&TAZE

Mandalina, portakal çiçeği, şeftali, misket limonu, papaya, elma, bergamot, kayısı, kavun, çarkıfelek ve ananas… Yeşillik, tazelik hissini veren kokularla birleşen bu esanslar, günlük kullanım için harika bir parfüm yaratır.