LİLASIRLAR

SAÇLARA SİHİRLİ DEĞNEK: KERATİN

Saçlar için sihirli değneği bulduk! Darısı başınıza...

Bir keratin furyasıdır gidiyor. Brezilya fönü, keratin bakımı konusunda internette nerdeyse yüz binlerce sayfa yazı ve kafa karıştıran bilgi var. Gittim, keratin saç bakımı yaptırdım. Başıma gelen en iyi şeydi… Belki aradığınız budur? Bir göz atar mısınız?

LilaKutu’nun hemen karşısında can kurtarıcı bir kuaförümüz var. Nazır Yavuz. Öğlen tatillerinde çabucak saçımızı toparlayan, boya, röfle, fön için koşarak gidip koşarak çıktığımız eli çabuk kuaförümüz.

Maltepe’de yapılan yanlış boya yüzünden Temmuz 2011 de saçlarım mısır püskülü kıvamını almıştı ve çok mutsuzdum.

Yapısı bir kere yanmış ve kurumuş saça ne yaparsanız yapın geçici yumuşaklık veriyor ve ölü saman yığını görüntüsünden kurtulamıyorsunuz.

Nazır bey “keratin saç bakımı” yapalım dedi. O nedir, dedim?

Haftada 1 saatini bana ayır, pul pul olmuş saç tellerini onarayım dedi. Şaka gibi!

Saç tellerinin yıpranma derecesine göre 5-6 defa yapılması gereken, çimentoyla boşlukların onarımı gibi işleyen bir sistem. Aklıma yattı ve 4 seansımı tamamladıktan sonra LilaSırlar'a deneyimimi açıkça yazabiliyorum.

Sadece kuaförlerde, profesyonel bakımda uygulanıyor.

Yanmış, kurumuş, kimyasallarla yıpranmış ve beslenmeye ihtiyacı olan saçlar için yeniden yapılandırıcı profesyonel keratin bakımın adı “Davines Keratin Miracle”. Yıkasanız dahi etkisi kalıcı olan tek bakım bu! 15 günde bir kez, buna ayıracak 45 dakikanız varsa 1,5-2 ayda saçınız gerçekten kendine geliyor.

Önce saçınız özel bir şampuanla yıkanıyor. Bu şampuan, ölü saç pulcuklarının uçlarının açılmasını sağlıyor. Çünkü birazdan o boşlukları saçın ana maddesi keratin gelip dolduracak. Cılız saçlar dolgun diri kalın olacak. İkinci aşamada yine bir ürün sürülüyor, saç pulcukları açılıyor, saçın hammaddesi “keratin” saça tutam tutam uygulanıyor. Çekiştirmeden ve taramadan, nazikçe…15 dk. öyle bekliyor ve bu sessizliği fırsat bilip kuafördeki diğer bayanlarla medya magazin dedikoduları yapıyor rahatlıyorsunuz!

Saç telinin kaybetmiş olduğu keratin saça tekrar yüklenince, yumuşak, dolgun ele avuca gelir bir saç buluyorsunuz. Yıkanıp kurutuluyor. Kendinizi daha ilk seansta, Rapunzel'in kız kardeşi gibi hissediyorsunuz. Düzenli bakımla 2 ay sonunda saçlarım süper sağlıklı nemli ve kalın telli oldu.

Tavsiye ederim hem kalben, hem gözüm kapalı.

Röfle yapılmış veya tüm saçının rengi açılırken saman yığını haline gelmiş hanımlar, kimyasal işlemden dolayı saçta oluşan hasarı bu işlemle rahatlıkla onarabilirler. Devamında da iyi bir şampuan ve argan yağı kullanmanızı öneririm.

 

Ayşenur Yazıcı