LİLASIRLAR

SAÇLARIMIZI KORUMA ZAMANI

Artık hepimiz biliyoruz ki güneş, deniz ve havuz suyu saçlara zarar veriyor. Özellikle saçlarınız fön, düzleştirme ve perma gibi çok işlem görmüş veya boyalıysa bu zarar çok daha fazla olur. Birkaç ufak bakımla bu yaz saçlarınızı kuruluktan, kırılmadan ve matlaşmadan koruyabilirsiniz.

Saçlarda meydana gelebilecek bu zararların sonucunun en kötüsü, dökülmenin artması. Derinin uzun süre suyla temas etmesi cildin nemini azalttığından dolayı saçta da kuruma başlar. Yani saçlarınızı nemlendirmek, kaybettiği suyu geri kazandırmak en önemli püf noktası.

Yaz aylarında saçlarınıza şampuan sonrası uygulayabileceğiniz bakım kremleri, kuruluğu azaltacağı ve saçın kolay taranmasını sağlayacağı için kırılmayı da engeller. Ayrıca yine banyo sonrası saçlarınıza uygulayabileceğiniz slikon bazlı koruyucular da saçı korur ve parlaklık sağlar.

Doğal yağlar da saçlarınızı korumak için birebir tabii ki! Güneşe çıkmadan önce saçlarınıza uygulayabileceğiniz susam veya badem yağı, saçınızı güneş ve deniz banyosu esnasında korur. Banyo sonrasında da bu yağları maske şeklinde uygulamanız da mümkün.

Kış mevsimi geldiğinde, saçlarınızı hala sevebiliyor ve onlarla gurur duyabiliyor olmanız için, bu yaz bunlara dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki, bir kadın en çok güzel ve bakımlı saçlarıyla dikkat çeker.