LİLASIRLAR

YILIN TRENDİ: Kil Maskeleri Hangi Kil Çeşidi Bana Uygun?

  Kil maskeleri uzun zamandır güzellik rutininin bir parçası olsa da, son zamanlarda popülaritesini arttırdığı su götürmez bir gerçek. Kadınlar kil maskelerinin ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını çok merak ediyor!

  Sadece besinler değil, doğada bulunan çok farklı malzemeler de sağlığımıza olan faydaları ile kendilerini bize tanıtmaya devam ediyor. Hergün yeni bir besin ya da ürünle tanışarak, şaşırıyoruz ama değil mi?

  Kil hakkında yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda büyük faydasının tespit edilmesi üzerine kullanımı hergeçen gün artmaktadır. Sürüldüğü yeri neredeyse yenileyen, nemlendiren, tazeleyen hatta sivilce izlerini yok bu ürün kendini kanıtlamış doğal bir maddedir. 

  Cilt yüzeyindeki fazla yağı alan kilin en önemli faydası aşırı yağlı ciltlerde yağ üretimini dengelemesidir.  Kil maskesinin bir diğer faydası barındırdığı minerallerle cildi beslemesi ve doğal bir parlaklık vermesidir.

  Kil maskesi, daha genç bir görünüme sahip olmak, cildi sivilce ve aknelerden arındırmak, cildinizin canlılığını yeniden sağlamak için uygulanan, oldukça etkili ve hazırlanması kolay maskelerin arasında gelmektedir. Kil maskesi, cildi besler, canlılık ve parlaklık kazandırır.

Son senelerde cildimizdeki renk eşitsizliklerini gidermek ve şuanda heryerde karşımıza çıkan trend “porselen görünüme ulaşmak” için doğanın sunduğu en etkili ham madde; kille tanıştık.

  Sağlıksız olan hiçbir cildin ışıltıyla parıldamayacağını bildiğimiz için, ne kadar temiz, ne kadar berrak ne kadar kendi ışıltısı olan cilde sahipsek, kendimizi o kadar iyi hissettik.

  Doğanın sunduğu tek bir aktif madde ile daha genç bir görünüme sahip olmak, cildi sivilce ve aknelerden arındırmak, cildinizin canlılığını yeniden sağlamak istemez miydiniz?Bunun için tek yapmanız gereken size uygun kilin en saf halini bulmak.

  Cilt detoksu sayesinde kalıcı güzellik ile beraber kalıcı sağlığı hayatlarımıza da entegre etmeyi gözardı etmemeliyiz. Biliyoruz ki sağlıklı olmayan ciltle belki dışarıdan müdahelerle bir yere kadar istediğiniz görüntüyü yakalayabilirsiniz. Kısa sürelik. Nedeni ise toksinler. Yediğimiz sağlıksız gıdalar, maruz kaldığımız kirli hava, biz içmesek bile yanımızda içilen sigaraların hepsi bedenimizde toksin birikmesine yol açar. Bu toksinler zamanla sağlıklı hücrelerin yapısını bozmaya başlar ve bununla birlikte ciltte istenmeyen pürüzlere, akne gibi çeşitli cilt sorunlarına ve erken yaşlanma belirtilerine sebebiyet verir. Detoks killer içerisinde bulunan yüksek mineraller sayesinde deri altındaki toksini “absorb” etme özelliğine sahiptir. 

  Kilin cilt üzerindeki en büyük etkisi hücre onarımıdır. Ciltte istenmeyen toksinler arındırıldıktan sonra cilt kendisini yenileyerek, içerisinde bulunan 34 farklı mineral sayesinde cildi besler ve doğal bir parlaklık verir. Bu sayede doğru bileşenlerle birlikte ciltteki yağ üretimi dengelenir, cilt yenilenir. 

İşe yarayacak kısa bilgiler:

  • Bazı kil çeşitleri dahili kullanıldığında sindirim sistemini de detoksife eder. Bu sayede kilo verimi hızlanır.
  • Kil ne kadar biyolojik ve jeolojik olaya maruz kalırsa o kadar mineral içeriği artar.
  • Kil maskeleri selülitlerin giderilmesinde de oldukça etkilidir. Tek yapmanız gereken maskeyi sürdükten sonra sürülen bölgeyi streç film ile sarıp, sıcak ısıda tutmak. Haftada 2 kere yaparak, istenilen bölgede kan akışını hızlandırmış olursunuz.
  • Kuru bir cilde sahipseniz, kil maskesinizi yararlı yağlar ile de beraber ihtiyacınıza göre oluşturabilirsiniz. Örneğin St. John’s Wort Oil (sarı kantaron) bu konuda hücre yenileyici özelliği yüksek bir yağ çeşidir. Kili, bu aktif yağlarla maske kıvamı alana kadar karıştınız ve yüzünüze sürünüz. Elde ettiğiniz maske tam kurumayacağı için 5-10 dakika sonra su ile durulayınız.
  • Cilt detoksu süresince ciltte bozulmalara sebebiyet verebilecek bazı gıdaları da sınırlamak, cilt dokusunun yenilenmesinde yararı dokunabilir. Paketli ve şekerli gıdaların, alkolün, sigaranın ve peynirlerin kısıtlanması detoks süresini kısaltmaya yardımcı olur.

 

Pelcare