Warning: session_start(): open(/tmp/sess_bah0agsu4n5tnel7vvjo70dvo7, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/forge/lilakutu.com/inc/config.inc.php on line 21
LilaKutu - Yuvarlak yüzlerin saç modeli

LİLASIRLAR

YUVARLAK YÜZLERİN SAÇ MODELİ

Yuvarlak yüzlerin yumuşak, çocuksu bir görünümü olur. Yuvarlak elmacık kemikleri ve çene meleksi bir ifade verir. Bu tip yüzler birçok saç şekli kullanabilir ve kendi tarzını yakalayabilirler.

Yuvarlak yüzlere saç kesimindeki hedef yüzü inceltmek ve daha uzun göstermektir. Yuvarlak olan hatları uzatmaktır.

·  Bu nedenle başın üzerinde hacim yaratılarak yükseklik sağlanır ve yanlardan ince düz inişlerle endeki genişlik silikleştirilir.
Katlı kesimler olmak kaydıyla uzun ve orta boylar da kullanılabilir. Önemli olan kesimde tepenin basık olmamasıdır. Bunun için hacimlendirici kozmetiklerden yardım alabilirsiniz.

·  Omuz hizasından kısa modeller seviyorsanız yüzün iki yanından yanakları kamufle ederek omuza doğru inen perçemleri eksik etmeyin.

  Saç tipiniz kıvırcık ise katlı kesimlerin ustaca verilmesi gerekir. Yüzün iki yanındaki saçları yumuşatıcı serumlar uygulayarak düz ve kontrol altında tutarsınız.

·  Topuz ve atkuyruğu yapacağınız zaman tepeyi kabarık tutun ve yüzün iki yanından romantik bukle veya perçem döküntülerini mutlaka bırakın. (Yanlardan saç uzantıları salınmamış gergin topuzlar yüzün tüm yuvarlaklığını ortaya çıkarır.)

·  “Dağınık” katlı saç modelleri yanakların çerçevesini silikleştirir. Size uygundur. Banyo çıkışı saç köpüğü uygulayıp, ılık fönle kurutun. Saç köpüğü nasıl uygulanır yazısına göz atınız

"Saç Köpüğü Nasıl Uygulanır?"

İdeal olanı orta uzunluktaki (omuzlara değen) kesimlerdir. Katlı kesimler, yanaklara değen katlı perçemler, yüzü süzen, incelten, uzatan bir görünüm sağlar. Uzun saç seviyorsanız ve yüzünüz yuvarlaksa iri bukleleri yüzün iki yanından yanakları örtecek gibi bırakarak, kalan saçı dağınık şekilde arkadan bir tokayla tutturabilirsiniz.

Yuvarlak yüzler makyajda kontur teknikleri ile yanakları daha ince, aydınlatıcı ile çene ve alnı daha iri ve uzun gösterebilirler.

Bunlardan kaçının:

** Yüzün iki yanında çok kabaran modeller.

** Çene hizasından kısa, kare kesimler.

** Ortadan ayrılmış düzleştirilmiş, yapışık saç modeli.

** Alnı kapatan kâküller

 

Renk seçimi de önemlidir. Renk, yüzünüzün yuvarlaklığını “vurgulayıcı” veya “yumuşatıcı” etki yapar. Koyu saçlar ten rengiyle kuvvetli tezat yaptığından saç renginizi karamele veya koyu kumrala,  çevirmeniz yüz hatlarını yumuşatır. Seçtiğiniz doğru saç kesimiyle yuvarlaklık daha az vurgulanır.

Yuvarlak yüzlü starlar: Lily Cole, Sibal Can, Cameron Diaz, Tuğba Büyüküstün, Hayden Panettiere, Türkan Şoray, Mila Kunis, Nurgül Yeşilçay, Emma Stone, Göksel, Selena Gomez, Deniz Seki, Adele, Drew Barrymore,Fergie, Sezen Aksu, Charlize Theron.  

 

Ayşenur Yazıcı