Kudra Cilt Besinleri

Marka sahibi Bahar Özyörük dilinden:

Doğada bitki avlayan geleneksel halk tıbbının izlerini takip ederken diyar diyar dolaşan ve kendi kendini yetiştiren bir botanik simyacısı olarak doğaya karşı duyduğum ve dizlerime kadar gömüldüğüm bu tutkuyla bitkileri tentürlemeye, masere etmeye, harmanlamaya ve öğütmeye küçük karavanımda başladım. Cildimi ve zihnimi besleyen toprak ana ile daha derin bir bağ oluşturmamı sağlayan günlük ritüellerin ardından aşırı hassas ve duyarlı cildimin yatışmaya ve sağlıkla parlamaya başladığını farkettim. Kendi gerçekliğimi daha fazla keşfettiğimde ve kalbime şarkı söyleten şeyin sebebini anladığımda bitkilerin şifa yollarını öğrenmekten ve böylece bu bitkileri insanların sevdikleri ürünlere dönüştürmekten keyif aldığımı gördüm. Bitkiler, onlardan bir şeyler öğrenelim ve onlardan faydalanalım diye bizimleydiler.

Uzun yıllar toprak ananın güzelliklerini eteklerime topladıktan sonra onları işlemek ve paylaşmak üzere köklerimin ait olduğu yere döndüm. Çocukluğumdan beri beni ekolojik çeşitliğiyle büyüleyen ve sadece fiziksel düzeyde değil aynı zamanda ruhsal düzeyde de beslenme ve iyileşme sağlayan kutlu topraklara... Uludağ'a! Burası aynı zamanda ailemin beni yetiştirdiği, toprak anayla bağlantımı fark etmemi sağlayan yerdir. Bu dağlar ve biyotası dostumuz, öğretmenimiz ve annemizdir. Ne mutlu bana ki kızımı, hayatıma hayat katan birçok bitki ve ağacın yamacında büyütüyor aynı zamanda inandığım değerleri onunla paylaşabiliyorum. Tutkum sayesinde bu güzellikleri sizinle de paylaşmaya ve doğa anayla daha derin bir bağlantı kurmanızı sağlamaya çabalamaktayım. Geleneksel tarifleri modernize ederek çiçeklerin, köklerin, ağaç özlerinin ve minerallerin şifa güçlerini ve bilgilerini harmanlayabilme umuduyla yaptığım sayısız deney ve çıraklık aşamasından sonra fiziksel ve metafiziksel boyutta şifa güçlerini deneyimlediğim Kudra cilt besinleri doğdu.

Doğa ile işbirliği içinde çıktığım bu yolculukta bana eşlik eden düşsel dostum Kudra, cilt besinlerimin koku bilgesidir. İnsanın doğayla ilişkisinin kopma sürecinin anlatıldığı oyuncul bir yolculuk romanı olan Tom Robins' in \'Parfümün Dansı\' adlı eserinde Kudra ve Alobar parfümü parfüm yapan esas maddeyi ve doğrudan ilişkili olduğuna inandığı ölümsüzlüğü bulmak için yüzyıllar süren bir yolculuğa çıkar. Kadim zamanlardan beri kadınlar, Orta Çağ simyacıları ile birlikte ebedi gençliğin ve güzelliğin sırrını bulmaya çalışmış ve tecrübelerini nesilden nesile aktarmıştır.

İşte bu kadim bilgiler ışığında gezinirken topladığım bitkilerden dönüştürdüğüm cilt besinlerimi, sosyal medya hesabım üzerinden sizlerle paylaşmamla başladı şifa serüvenim. Serüvenime katılan, mutlu geribildirimlerini ve tılsımlı dileklerini üzerime serperek tutkumu sürdürebilmemi sağlayan her birinize kalbimin derinliklerinden teşekkür ediyorum. Zanaata dönüşen tutkumun sayenizde başarıyı ve iyiliği getirdiğine şahit oldum. Zaman içinde karavanımdan taşan bitkilerin de arzusuyla yerleşik düzene geçip zanaatımı önce evimin mutfağına, oradan minik bir atölyeye derken şimdi de donanımlı bir üretimhaneye taşıdım ve bu güzelliği sürdürebilmek adına ismini yaşadığım topraklardan alan firmam \'Uludağ Endemik Kozmetik ve Organizasyon\' çatısı altında ekibimi kurarak sizlere her gün kullandığınız ürünlere doğal alternatifler sunmaya ve bu ürünler aracılığıyla toprak anamızla daha güçlü bağlar kurmanızı sağlamaya çalışmaktayım.

Kudra Cilt Besinleri Kategorileri

Kudra Cilt Besinleri Ürünleri

Kudra Cilt Besinleri Markasının stokta 18 adet ürünü bulunmaktadır

Markanın Tüm Ürünleri

Kudra Cilt Besinleri Yorumları

Kudra Cilt Besinleri markasının ürünleri için 0 adet yorum yapıldı.