Natessance

Natessance; 1995 yılında ailenin her bir üyesinin özel bir bakıma ihtiyacı olduğu fikrini üzerinde duyularak, güvenilir bakım ve hijyen ürünleri sunmak amacıyla yaratılmıştır. Doğal ve organik kozmetik pazarında öncü olan Natessance, Ecocert tarafından onaylanan ilk kozmetik markalarından birisidir ve 2003 yılında Cosmebio logosu taşımaya hak kazanmıştır. Bir formülün etkili olması için karışık bir içeriğe sahip olmasının gerekmediğinin farkındadır. Tek bir aktif bileşen başka bir eke ihtiyaç duymadan yüksek düzeyde etkinlik sunabilir düşüncesindedir.

Natessance ürünlerinin toplam içeriğinin en az %95'i doğal kaynaklardan elde edilmektedir ve ürünler içerisinde insan sağlığına ve doğaya zarar verecek bileşenler bulunmamaktadır. Ürünler sülfatlar, benzofenon, BHA, etilheksil metoksisinnamat, triklosan, fenoksietanol, metilizotiazolinon, parabenler, glikol, silikon, PEG, nanoparçacıklar ve kimyasal filtreler içermemektedir. Dermatolojik ve tolerans testleri titizlikle ve sistematik olarak her partide tekrar tekrar yapılmaktadır. Aynı zamanda ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmeden geliştirmekte ve üretmektedir.

Natessance, ürün içeriklerinde sentetik parfüm kullanmamaktadır. Tamamen esansiyel yağların farklı teknikler ile distile edilmesi sonucu ortaya çıkan doğal kokular ile ürünlerini formüle etmektedir. 2007 yılından bu yana '%1 For The Planet' derneğinin bir üyesi olup, cirosunun %1'ini çevrenin korunması için projeler geliştiren bu kuruma bağışlamaktadır. Ürün ambalajlarını şeker kamışından elde edilen %100 bitkisel plastikten imal etmektedir. Bu sayede geleneksel bir plastik şişeye kıyasla karbondioksit salınımını %75 daha az olmaktadır.

Natessance Kategorileri

Natessance Ürünleri

Natessance Markasının stokta 0 adet ürünü bulunmaktadır

Markanın Tüm Ürünleri

Natessance Yorumları

Natessance markasının ürünleri için 1 adet yorum yapıldı.